O FIRMIE

WENCEL - Doświadczenie i profesjonalizm w zaopatrywaniu sprzętu do gastronomii

O firmie Wencel Sp. z o.o.

Firma WENCEL z Warszawy istnieje na rynku od ponad 30 lat, wyposażając w najwyższej jakości sprzęt gastronomiczny restauracje, bary, stołówki, zaplecza kuchenne i pozostałe obiekty gastronomiczne.

W ofercie naszej firmy, która stale poszerzana jest o najnowsze modele sprzętu dla gastronomii, znajduje się szeroka gama rozmaitych urządzeń renomowanych światowych producentów jak również wyposażenie pochodzące z polskich fabryk. Mimo że siedziba naszej firmy mieści się w Warszawie, obsługujemy klientów w zakresie przygotowywania projektów technologicznych, dostarczania urządzeń jak również kompleksowego wyposażania i serwisowania obiektów gastronomicznych na terenie całego kraju. 

Wyposażenie gastronomii – kompleksowe usługi

Firma WENCEL wychodzi naprzeciw klientom, spełniając wszystkie ich potrzeby i oczekiwania. Zajmuje się obsługą kompleksowo, od fazy projektowej, przez doradztwo, przygotowanie oferty, dostarczenie i zamontowanie sprzętu gastronomicznego. Na późniejszym etapie dbamy również o szkolenia oraz okresowe przeglądy techniczne i naprawy każdego zakupionego w naszej firmie urządzenia. Nasza firma oferuje również profesjonalną chemię do należytego utrzymania czystości wyposażenia kuchni oraz całego obiektu. Zdajemy sobie bardzo dobrze sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia higiena w restauracji. Współpracuje także z wieloma firmami, nie tylko z Warszawy, świadczącymi szeroką paletę usług, dlatego często zdejmujemy z Klienta konieczność współpracy z kilkoma podwykonawcami naraz przy realizacji jednego projektu. Dotyczy to np. zabudowy stolarskiej, usług szklarskich, granitów itp. Współpracując z nami, otrzymacie Państwo kompleksową usługę wyposażenia zaplecza kuchennego.

Czym się zajmujemy ?

Nasza firma wychodzi naprzeciw swoim klientom, spełniając wszystkie ich oczekiwania. W związku z tym nie tylko nieustannie udoskonalamy swoją ofertę produktów, ale także zajmujemy się kompleksową obsługą, wychodząc od fazy projektowej, w trakcie której przedstawiamy projekt technologiczny wykonany z myślą o potrzebach konkretnego lokalu, poprzez doradztwo i przygotowanie oferty, aż po dostarczenie i zamontowanie sprzętu gastronomicznego. Współpraca z nami trwa także po zakończeniu procesu realizowania konceptu technologicznego oraz zainstalowania zamówionych urządzeń i mebli nierdzewnych. Na późniejszym etapie dbamy o wartościowe szkolenia pracowników z zakresu prawidłowej obsługi sprzętu oraz zapewniamy serwis i konserwacje każdego zakupionego w naszej firmie urządzenia. Oferujemy również profesjonalne akcesoria gastronomiczne, w tym między innymi artykuły chemiczne niezbędne do należytego utrzymania czystości wyposażenia kuchni oraz całego obiektu. Jako firma obsługująca segment HoReCa, mamy pełną świadomość tego, jak ważna jest odpowiednia higiena w restauracji. Decydując się na współpracę z nami, otrzymacie Państwo projekt technologiczny z naniesionymi wytycznymi instalacyjnymi dla pozostałych branż. Otrzymacie nasze wsparcie przy doborze urządzeń jak również będziecie mieć pewność że sprawdzimy gotowość lokalu do montażu przed jego rozpoczęciem. Jak już zainstalujemy wyposażenie kuchni składające się z urządzeń gastronomicznych i mebli nierdzewnych, przeszkolimy Wasz personel z prawidłowej obsługi i codziennej konserwacji. Dodatkowo, gwarantujemy obsługę po sprzedażową na wysokim poziomie! Jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii przeglądów urządzeń czy napraw w przypadku potencjalnych awarii.

Posiadasz projekt i specyfikacje?

Jeśli posiadasz projekt technologicznych i specyfikacje mebli i urządzeń gastronomicznych, wyślij do nas a nasz dział handlowy wyceni Twoją kuchnie.

Potrzebujesz wsparcia?

Posiadasz projekt technologiczny i nie jesteś pewien czy nasza firma będzie mogła dostarczyć zaprojektowane dla Ciebie rozwiązania? A może szukasz konkretnego urządzenia i chciałbyś się dowiedzieć więcej informacji na jego temat zanim dokonasz wyboru? Skontaktuj się z nami! Znamy się na rzeczy i lubimy swoją pracę

Marcin Zganiacz (Handlowiec)

+48 503 443 111

Marcin Wencel (Handlowiec)

+48 609 105 996

Czym dokładnie się zajmujemy

Zajmujemy się kompleksową obsługą i wyposażeniem obiektów gastronomicznych

Firma Wencel Sp. z o.o. zajmuje się wykonywaniem projektów technologicznych dla branży gastronomicznej. Nasi wykwalifikowani handlowcy doradzają w kwestii doboru odpowiednich urządzeń czy rozwiązań do indywidualnych potrzeb klientów. Jako firma Wencel Sp. z o.o. sprzedajemy i dostarczamy urządzenia gastronomiczne i meble nierdzewne do gastronomii. Zajmujemy się również montażem i serwisem dostarczanych przez nas urządzeń gastronomicznych takich jak urządzenia grzewcze, urządzenia chłodnicze, zmywarki gastronomiczne czy też urządzenia do obróbki mechanicznej.

PROJEKTOWANIE

Wykonujemy projekty technologiczne, które przygotowywane są na indywidualne życzenie Klienta z uwzględnieniem: rodzaju prowadzonej działalności, wielkości i charakteru lokalu restauracyjnego oraz zgodności z obowiązującymi przepisami sanitarno – epidemiologicznymi, BHP i wymogami HACCP. Zapewniamy, że projekt zostanie zaakceptowany przez sanepid.

DORADZTWO

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru urządzeń i sprzętu z uwzględnieniem wszystkich uwag Klientów i wytycznymi projektanta. Dopasowujemy również ofertę pod gotowy projekt, którym dysponuje Klient, tak aby efekt końcowy inwestycji był satysfakcjonujący zarówno dla Klienta jak i dla nas.

SPRZEDAŻ
Zajmujemy się doradztwem i sprzedażą wyposażenia gastronomicznego w pełnym zakresie.  Poniżej znajdują się przykładowe kategorie urządzeń przez nas sprzedawanych.
 • Urządzenia grzewcze
 • Chłodnictwo gastronomiczne
 • Meble technologiczne
 • Zmywarki i kostkarki
 • Piece konwekcyjno-parowe
 • Piece do pizzy
MONTAŻ

Decydując się na zakup sprzętu gastronomicznego i mebli nierdzewnych w naszej firmie, otrzymasz towar z usługą. Instalujemy urządzenia i meble zakupione w naszej firmie w zgodzie z zaleceniami producentów. Montażu kompleksowego wyposażenia dokonują wysoko wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy serwisu naszej firmy.

Po montażu i rozruchu sprzętu gastronomicznego, bezpłatnie szkolimy Twój personel w zakresie prawidłowej obsługi sprzętu.

SERWIS
Zatrudniamy wykwalifikowanych techników posiadających uprawnienia gazowe i elektryczne. Dodatkowo, nasi technicy są regularnie doszkalani przez producentów z którymi ściśle współpracujemy. Jako oddział techniczny firmy Wencel Sp. z o.o. oferujemy: 

 • Serwis gwarancyjny
 • Serwis pogwarancyjny
 • Przeglądy okresowe
 • Ekspertyzy i wyceny
 • Sprzedaż części zamiennych
 

Nasi serwisanci posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty zarówno firm polskich jaki i zagranicznych. Dojadą do każdego miejsca w kraju, niezależnie czy będzie to Warszawa, w której znajduje się siedziba Wencel, czy jakiekolwiek inne miasto

Producenci

Starannie dobrane marki urządzeń gastronomicznych wyselekcjonowane na przełomie wielu lat.

Poniżej znajduje się lista wyselekcjonowanych przez nas marek z którymi współpracujemy od wielu lat. Gwarantujemy Państwu najlepsze ceny i warunki gwarancyjne ale przede wszystkim absolutną znajomość oferty rekomendowanych przez nas marek. Dzięki temu, urządzenie które kupicie w naszej firmie będzie w 100% zgodne z Państwa oczekiwaniami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Berto's

Urządzenia grzewcze

Convotherm

Piece konwekcyjno-parowe

Kastel

Zmywarki i kostkarki do lodu

Winterhalter

Zmywarki gastronomiczne

Komat

Meble technologiczne

Gemm

Profesjonalne chłodnictwo

Fagor

Urządzenia gastronomiczne

Italforni

Piece do pizzy

Unox

Piece konwekcyjno-parowe

Hoshizaki

Kostkarki i łuskarki do lodu

Cuppone

Piece do pizzy

Rilling

Urządzenia chłodnicze

Merrychef

Piece gastronomiczne

Wiesheu

Piece piekarnicze

Sigma Srl

Miksery do ciasta

Fimar

Obróbka mechaniczna

Jeven

Profesjonalne okapy

Berner

Indukcja do zabudowy

Stalgast

Urządzenia gastronomiczne

Pozostałe

Pozostałe oferowane marki