KOMAT

Producent mebli technologicznych do gastronomii wykonanych ze stali nierdzewnej

Komat - Meble nierdzewne do gatronomii

Komat to firma, która specjalizuje się w tworzeniu mebli i urządzeń gastronomicznych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nasza oferta nie ogranicza się jedynie do standardowych produktów – jesteśmy gotowi zrealizować także nietypowe zamówienia naszych klientów. Nasi doświadczeni konstruktorzy służą pomocą przy wyborze właściwych mebli i urządzeń, a także wspomagają optymalne zaprojektowanie kuchni.

Od 1993 roku, Komat rozwija się dynamicznie na polskim rynku. Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe produkty oraz wprowadzamy innowacje konstrukcyjne i stylistyczne dla naszych wyrobów.

Jesteśmy dumni z wysokiej jakości naszych produktów oraz kompleksowej i profesjonalnej obsługi klienta, co stanowi priorytet dla naszej firmy. Inwestujemy w rozwój poprzez podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, modernizację maszyn oraz wprowadzanie najnowocześniejszych technologii informatycznych w naszych procesach produkcyjnych i zarządzaniu.

Nasze meble i urządzenia wyróżniają się ergonomicznym designem, wytrzymałością oraz estetycznym wykonaniem. Materiały, z których są wykonane oraz sposób produkcji, umożliwiają łatwe utrzymanie czystości oraz zapewniają wygodę podczas wieloletniego użytkowania.

Wszystkie nasze produkty są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej zgodnie z normą PN OH18N9/AISI304/1.4301, która jest specjalnie przystosowana do produkcji wyrobów gastronomicznych. Wyroby Komat posiadają świadectwo Państwowego Zakładu Higieny oraz spełniają wymagania jakości według normy EN ISO 3834-2:2005. W naszej firmie zaimplementowany jest również System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Firma Komat jest doceniana i nagradzana za swoje działania i wysokie standardy. Od długiego czasu otrzymujemy certyfikaty, takie jak Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play, Wielkopolski Certyfikat Jakości, Certyfikat Solidna Firma, oraz nagrody, w tym HIT Wielkopolski. Nasza firma, która dynamicznie się rozwija, została uhonorowana prestiżową nagrodą Gazele Biznesu w latach 2009, 2013 i 2017.

Dzięki naszemu ponad 25-letniemu doświadczeniu, wysokiej jakości naszych wyrobów, terminowości w realizacji zamówień i kompleksowej obsłudze, staliśmy się liderem na rynku krajowym i europejskim. Nasze produkty można znaleźć w hotelach i restauracjach na całym świecie, takich jak Niemcy, Francja, Anglia, Belgia, Austria, Szwecja, Finlandia, Rosja, Dubaj i Malediwy.

Firma Komat oferuje zupełnie nową jakość gastronomii i zapewnia satysfakcję z realizacji nawet najbardziej kreatywnych koncepcji kuchni.

Jako firma Wencel sp. z o.o. dostarczamy meble nierdzewne zgodne z projektem technologicznym jak również pojedyncze meble do gastronomii wykonane ze stali nierdzewnej wykonane pod wymiary na zamówienie. 

Jeśli posiadacie Państwo projekt technologiczny i specyfikacje w której są opisane meble technologicznie, chętnie przeanalizujemy projekt zaproponowaną przez technologa, sprawdzimy czy nie widnieją w nim kolizje i zaproponujemy modyfikacje tak aby zaplecze kuchni restauracyjnej, zmywalnia czy bar były zaprojektowane najlepiej jak to możliwe. Przedstawimy ofertę zbudowaną z mebli ze stali nierdzewnej produkowanych przez Komat.

Dlaczego meble ze stali nierzewne są tak popularne w gastronomii?

Zaplecze gastronomiczne restauracji, stołówek i barów powinno być praktyczne i funkcjonalne. Dobór mebli odgrywa kluczową rolę w tym procesie, a obecnie najczęściej wybiera się meble wykonane ze stali nierdzewnej. Co sprawia, że są one wyjątkowe? Poniżej przedstawiamy ich najważniejsze zalety:

 

  • Meble ze stali nierdzewnej cechują się wysokim poziomem użyteczności. Są bardzo trwałe i nie podlegają uszkodzeniom mechanicznym, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zarysowania czy wgniecenia. Ponadto są odporne na wysoką temperaturę i nie ulegają deformacji, nawet po długotrwałym kontakcie z gorącymi naczyniami lub piekarnikiem.
  • Bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością to kolejna zaleta mebli ze stali nierdzewnej. Nie reagują one z żywnością, co oznacza, że można bezpiecznie przyrządzać na nich posiłki, nie obawiając się zmiany smaku czy innych właściwości potraw. Są także odporne na działanie różnych substancji, w tym alkoholi i kwasów, i nie korodują, co sprawia, że utrzymują swoją trwałość przez wiele lat.
  • Meble ze stali nierdzewnej są również łatwe w utrzymaniu czystości. Spełniają wszystkie normy sanitarno-higieniczne i ich prosta konstrukcja oraz brak szczelin ułatwiają utrzymanie ich w czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką z odrobiną detergentu, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Nie wymagają także specjalnej konserwacji.
  • Prosty design i lekka konstrukcja to kolejne cechy wyróżniające meble ze stali nierdzewnej. Ergonomiczne kształty, duże blaty robocze oraz pojemne szafki i szuflady zapewniają nie tylko funkcjonalność, ale także estetyczny wygląd. Możliwość dowolnej reorganizacji przestrzeni dzięki ich ustawności sprawia, że są one bardzo praktyczne w użytkowaniu.

 

Jesteś zainteresowany wyceną mebli nierdzewnych Komat?

Jeśli szukasz najwyższej klasy mebli technologicznych ze stali nierdzewnej do swojej restauracji, cukierni, piekarni czy pizzerii to trafiłeś w dobre miejsce. Skontaktuj się z nami a otrzymasz ofertę na meble ze stali nierdzewnej które będą w stanie sprostać najwyższym oczekiwaniom

Potrzebujesz wsparcia?

Posiadasz projekt technologiczny i nie jesteś pewien czy nasza firma będzie mogła dostarczyć zaprojektowane dla Ciebie rozwiązania? A może szukasz konkretnego urządzenia i chciałbyś się dowiedzieć więcej informacji na jego temat zanim dokonasz wyboru? Skontaktuj się z nami! Znamy się na rzeczy i lubimy swoją pracę

Marcin Zganiacz (Handlowiec)

+48 503 443 111

Marcin Wencel (Handlowiec)

+48 609 105 996