FIMAR

Profesjonalne urządzenia do mechanicznej obróbki żywności

FIMAR - Wilki do mięsa, miksery spiralne, maszyny do makaronu, wałkownice do ciasta i wiele innych

FIMAR S.P.A. – Historia firmy

Fimar jest pierwszą marką która powstała w ramach grupy Fimar Group w 1979 roku z pomysłu jej założyciela Oriano Tamburiniego, który po kilku latach pracy ze swoim teściem w małym warsztacie, postanowił założyć firmę produkującą maszyny do przygotowywania i mechanicznej obróbki żywności w gastronomii.

Pierwszą maszyną zaprojektowaną i wyprodukowaną przez Fimar w 1979 roku był wilk do mięsa czyli  maszynka do mielenia mięsa dostępna dziś w wielu rozmiarach, w połączeniu z tarką do sera lub w najnowszej wersji z chłodzeniem. Wszystkie urządzenia marki Fimar są produkowane we Włoszech i zaprojektowane z myślą o potrzebach restauracji, sklepów mięsnych, barów, stołówek, supermarketów i działalności profesjonalnej gastronomii.

Zespół ekspertów wybiera najlepsze surowce, najlepszych dostawców, przetwarza i weryfikuje każdy produkt przed wysłaniem go na cały świat.

Odkryj całą gamę produktów Fimar przeznaczonych do przetwarzania mięsa, makaronów, obierania i konserwowania, gotowania i barów z przekąskami.

 

Urządzenia do obróbki ciasta FIMAR

Fimar oferuje szeroką gamę urządzeń do obróbki ciasta takich jak:

  • Miksery spiralne 1 i 2 biegowe ze stałą misą, ponoszoną głowicą i wyjmowaną misą i podnoszoną głowicą
  • Miksery planetarne do cukierni i piekarni o pojemności od 10 do 80 litrów ze sterowaniem elektromechanicznym i cyfrowym
  • Maszynki do produkcji makaronu o wydajności od 2,5 do 25 kg na godzinę z szeroką gamą dostępnych matryc do makaronów wszelkiego rodzaju
  • Wałkownice do ciasta jedno i dwu-wałkowe o średnicy od 300 do 500mm 

 

Miksery spiralne do ciast lekkich, ciężkich i ciasta do pizzy

Miksery spiralne Fimar są dostępne w wersji z podnoszoną głowicą i zdejmowaną misą. Maszyna do przetwarzania różnych rodzajów ciasta, szczególnie odpowiednia do miękkich ciast, takich jak chleb, pizza i piadina. Konstrukcja pokryta farbą odporną na zarysowania – części mające kontakt z żywnością, takie jak dzieża, spirala i pręt rozdzielający ciasto, wykonane ze stali nierdzewnej – mikrowyłącznik bezpieczeństwa na pokrywie dzieży – przyciemniana pokrywa z poliwęglanu w standardzie. Różne opcje na życzenie, w tym pokrywa ze stali nierdzewnej AISI 304.

Miksery planetarne Fimar

Mikser planetarny z wariatorem prędkości i mechanicznym albo cyfrowym sterowaniem oraz falownikiem. Maszyna do różnych rodzajów ciasta, takich jak pizza, chleb, herbatniki, rogaliki, brioszki, ptysie, biszkopty, ciasto kruche, bezy, przeciery, różne sosy, bita śmietana itp. Rama pokryta farbą odporną na zarysowania – górna obudowa z ABS – misa, bicz i osłona misy ze stali nierdzewnej AISI 304 – hak i łopatka z aluminium – mikrowyłącznik na misie i osłonie misy – zdejmowana misa – szybkie podłączenie narzędzi.

Maszynki do produkcji świeżego makaronu Fimar

Urządzenie do mieszania i formowania świeżego makaronu o różnych kształtach. Obudowa ze stali nierdzewnej AISI 304, misa, wspornik misy, hak do ugniatania i ostrze – mikroprzełącznik na pokrywie misy – pokrywa z kratką do dodawania dodatkowych składników podczas przetwarzania – cyfrowy panel sterowania – całkowicie wyjmowana misa Możliwość mycia w zmywarce. Model PF40E jest wyposażony w wylot do wyciskania z chłodzeniem wodnym i nóż do cięcia makaronu w zestawie.
Akcesoria: formy z brązu o różnych kształtach.

Jesteś zainteresowany urządzeniami do obróbki mechanicznej?

Jesteś zainteresowany ofertą na porządne i wydajne wilki do mięsa, krajalnice do wędlin a może miksery spiralne i planetarne? A może po prostu potrzebujesz najlepszej dostępnej maszynki do produkcji świeżego makaronu? Fimar jest idealnym wyborym. Skontaktuj się z nami a dobierzemy i wycenimy to czego potrzebujesz

Potrzebujesz wsparcia?

Posiadasz projekt technologiczny i nie jesteś pewien czy nasza firma będzie mogła dostarczyć zaprojektowane dla Ciebie rozwiązania? A może szukasz konkretnego urządzenia i chciałbyś się dowiedzieć więcej informacji na jego temat zanim dokonasz wyboru? Skontaktuj się z nami! Znamy się na rzeczy i lubimy swoją pracę

Marcin Zganiacz (Handlowiec)

+48 503 443 111

Marcin Wencel (Handlowiec)

+48 609 105 996